EESTI PANDIPAKEND

Eesti Pandipakend on taaskasutusorganisatsioon, mis tegeleb üle-eestiliselt tagatisrahaga joogipakendite kogumise ja ringlusse suunamisega. Oleme loodud joogitootjate, maaletoojate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse alusel ja tegutseme Keskkonnaministeeriumi poolt akrediteeritud tootjavastutusorganisatsioonina.

Aastaid tagasi koguti taarapunktides ainult klaaspakendeid, kuid plast- ja metallpurgil puudus väärtus. Alates 2005. aastast, mil Eestis loodi pandisüsteem, on olukord selgelt muutunud. Iga plastist, metallist või klaasist joogipakendit on võimalik uuesti kasutada, selle asemel et uusi pakendeid toota.

Olgu lisatud, et eestimaalaste jaoks harjumispärane pandipakendite taaskasutussüsteem on maailma mõistes eriline, sest pole just palju riike, kus igast kümnest müüdud pudelist või metallpurgist suunatakse üheksa ringlusesse. Sellest tulenevalt on viimastel aastatel Eesti Pandipakendi edulooga tutvumas käinud mitmekümne erineva riigi esindajad sooviga Eesti eeskujul oma kodumaal sarnast süsteemi rakendada.

Toetamaks meie visiooni, olla üks regiooni innovaatilisematest ja efektiivsematest taaskasutusorganisatsioonidest, tõime maailmas esimese pandisüsteemi katusorganisatsioonina 2019. aastal turule korduskasutatavad prügistamist vältivad panditopsid- ja nõud.