Eestlased on tõelised festivalihundid. Igal aastal toimub meil siin umbes 600 avaliku üritust, mida külastab 1,5 miljonit inimest – see on rohkem kui Eestis elanikke!

Suurtel üritustel, kus on palju rahvast, tekib paratamatult ka palju prügi. Ainuüksi ühekordsete topside näol tekitatakse üritustel 68 tonni prügi. Lisades sinna juurde ka nõud ja söögiriistad on need kogused veelgi suuremad. Enam kui 70 tonni prügi viimiseks prügilasse peab vähemalt 10 prügiautot rasket tööd tegema, kulutama kütust, aega ja mitmeid muid ressursse. Ja kui prügi on edukalt prügimäele jõudnud, algab sorteerimine ning seejärel selgub, milliseid nõusid saab taaskasutusse suunata ja mida ootab kurvem saatus.

Korduskasutusega nõud aitavad seda kõike vältida ja vähendavad meie keskkonna jalajälge. Üks võimalus on järgmisele festivalile oma nõudega minna, kuid see võib lõpuks üsna tülikaks kujuneda. Õnneks on ka loodussõbralikke alternatiive ning ühe neist oleme teinud sinu jaoks hästi mugavaks. Nimelt toimib pandinõu täpselt nagu vana hea pandisüsteem, kus sulle väljastatud nõule lisatakse tagatisraha ning kui nõu pärast kasutamist tagastad, saad pandiraha täies ulatuses tagasi.

Täname sind, et väldid jäätmete tekitamist ja tarbid oma jooki-sööki korduskasutatavast nõust! Just tänu sulle on meie keskkond puhtam ja elu päriselt jätkusuutlikum.

KUIDAS PANDITOPSI SÜSTEEM TOIMIB?

Panditops toimib pandisüsteemi põhimõttel, kus tarbijale väljastatud nõule lisatakse tagatisraha.

Nõusid tagastades saab ürituse külastaja pandiraha täies ulatuses tagasi. Eesti Pandipakend peseb kasutatud pandinõud puhtaks ja korduskasutab järgmistel üritustel

Osta oma jook või söök pandinõus
Täida nõu uuesti või vaheta uue vastu
Tagasta ja saa pandiraha tagasi

PANDIRAHA LIIKUMINE ÜRITUSEL

Pandinõu liikumine
Pandiraha liikumine