MIDA ME TEEME?

Pakume ürituse korraldajatele ning toitlustajatele korduskasutatavate pandiga joogitopside ja nõude rentimise teenust. Kui rentimise lahendusest üksinda jääb väheks tuleme appi kogu teenuse ahelat puudutavaga, seda kogumistelkide mehitamisest topside ja nõude vastuvõtmise ja tagatisraha väljamaksmiseni külastajatele.

MIKS ME SEDA TEEME?

Aitame sul olla tõeline looduse sõber ja lõpetada plastprügi tekitamise. See on keskkonna jaoks hädavajalik, sinu jaoks lihtne ja sa saad sellega alustada kohe.

Hügieenilised korduskasutatavad nõud saatsid ühekordsed nõud lõpuks ometi ajaloo prügikasti. Igaveseks!

Suur suvefestival või kontori jõulupidu? Vabaõhukontsert või suvepäevad?

Olenemata üritusest on Panditopsi korduskasutatavad joogi- ja sööginõud ainus võimalus vältida ühekordsete nõude kasutamist ja prügistamist. Õnneks on see väga lihtne!

Meie ülesanne on loodussäästlikud pandinõud kauplejatele viia, et nad kasutaksid neid söögi-joogi müümiseks. Kasutatud nõud kogume kokku ja peseme hoolega puhtaks, et saaksid neid järgmistel üritustel jälle kasutada.

Sinu roll on üritustel keha kinnitades alati eelistada korduskasutatavaid nõusid. Loodussõbralikud nõud tunned ära Panditopsi logo järgi. Kui oled söögi-joogi nautimise lõpetanud, vii nõud müüjale tagasi ja võta tagatisraha, mille ostes müüjale pandiks jätsid. Täpselt sama moodi nagu tagastad pandipakendid taarapunkti.

Panditopsi nõud on valmistatud Euroopas. Ühte pandinõud saab kasutada kuni 100 korda

JÄTKUSUUTLIK

Oleme sinu jaoks hoolega välja valinud kõige loodushoidlikumad ja vastupidavamad korduskasutatavad nõud.

Korduskasutatavate nõude valikul lähtume kahest põhiprintsiibist:

 

1) pandinõud peavad olema igas mõttes ohutud ja vastama Euroopa Liidus kehtivatele standarditele;

2) pandinõude ökoloogiline jalajälg peab olema võimalikult väike.

Kõik Panditopsi nõud on valmistatud Euroopa Liidus ja materjalidena on kasutatud polükarbonaati, polüpropuleeni, tritaani ja bioplasti. Sellised nõud sobivad kasutamiseks kõiksuguste toiduainetega ja need taluvad kuni 100-kraadist kuumust. Loomulikult on pandinõud ka pesumasina ja mikrolaineahju kindlad.

 

Kõik Panditopsi nõud on väga vastupidavad ja võid neid kasutada kasvõi sada korda. Siiski on asjadel oma kindel eluiga ja kui näeme, et mõni pandinõu vajab vahetust, kogume me need kokku ja suuname ümbertöötlemisse. Nii saavad nõud uue elu ja väärtuslik materjal ei jää loodust reostama.

Täpselt sama moodi nagu meie pandinõud on toodetud Euroopas, töödeldakse need pärast kasutamist ka Euroopas ümber. Tänu sellele suudame hoida kokku transpordikulusid ja panditopsi hinna võimalikult madalal

KUIDAS PANDITOPSI SÜSTEEM TOIMIB?

Panditops toimib pandisüsteemi põhimõttel, kus tarbijale väljastatud nõule lisatakse tagatisraha.

Nõusid tagastades saab ürituse külastaja pandiraha täies ulatuses tagasi. Eesti Pandipakend peseb kasutatud pandinõud puhtaks ja korduskasutab järgmistel üritustel

Osta oma jook või söök pandinõus
Täida nõu uuesti või vaheta uue vastu
Tagasta ja saa pandiraha tagasi

PANDIRAHA LIIKUMINE ÜRITUSEL

Pandinõu liikumine
Pandiraha liikumine

PESEMINE JA HÜGIEEN

Me teame hästi, kui olulised on sinu jaoks puhtus ja hügieen. Eriti praegusel keerulisel ajal.

Sellele mõeldes oleme kõvasti panustanud pandinõude puhastamisele. Kõik meie korduskasutatavad nõud pestakse spetsiaalses tunnelpesumasinas, kus kasutame professionaalsetele nõudepesumasinatele sobivaid pesu- ja loputusvahendeid vastavalt veetüübile. Meie masin peseb kõiki pandinõusid 82-kraadise veega ja kuivatab seejärel 94-kraadise õhuvooluga. Pestud topse testime luminomeetriga, et nii meie kui sina saaksid pandinõude puhtuses kindel olla.

See on väga oluline* , sest ainult nii saame tagada, et ohtlikud viirused ja bakterid ei saa sulle kahju teha.

Kui pandinõud on korralikult puhtaks pestud, siis paneme need kohe spetsiaalsetesse kastidesse, suleme kastid hoolega ja viime selleks ettenähtud laoruumi ootama transporti järgmisele suurüritusele.

 

*Pandinõude puhastamisel lähtume VTA kodulehel avaldatud viiruse tõkestamise juhisest: Viiruse surmab eeldatavalt põhjalik kuumtöötlemine, sest teada on, et kuumtöötlemine 60 °C juures vähemalt 30 minuti jooksul hävitab tõhusalt teisi viiruseid.  Koroonaviirus hävineb 90 kraadi juures pindadelt 2 minutiga.